Baysak “Sakin Şehir”e kardeşlik önerdi

Bosna Hersek Fahri Konsolosu Ahmet Kemal Baysak, Türkiye’nin CittaSlow (sakin şehir) başkenti Seferihisar’ın Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti. Başarılı çalışmalarından dolayı Soyer’i kutlayan Baysak, “Sakin şehir” Seferihisar Belediyesi ile Bosna Hersek’ten bir belediyenin kardeş şehir olmasını arzu ettiklerini söyledi.

1994 – 1999 yılları arasında Karşıyaka Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Bosna Hersek Fahri Konsolosu Ahmet Kemal Baysak, ziyarette Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ile yerel yöneticilik deneyimlerini ve anılarını paylaştı. Baysak, “İlçenizde fevkalade güzel hizmetler yapıyorsunuz. Sizi medyadan da takip ediyorum. Sakin şehir çaışmalarıyla Seferihisar’ın ve Türkiye’nin adını tüm dünyaya duyuruyorsunuz. Başarılı çalışmalarınızdan ve hizmetlerinizden dolayı kutluyorum” dedi.

Ahmet Kemal Baysak, Soyer’e fahri konsolosluk görev bölgesinin İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Çanakkale, Burdur, Isparta, Afyon, Antalya, Uşak, Balıkesir, Kütahya illerini kapsadığını anlattı. Görev bölgesinde bir çok belediyenin Bosna Hersek’in çeşitli kentlerinden belediyelerle kardeş şehir olmasını sağladığını söyleyen Baysak, sakin şehir Seferihisar’la da Bosna Hersek’ten bir belediyenin kardeş şehir olmasını arzu ettiklerini dile getirdi. Baysak “Sakin Şehir”e kardeşlik önerdi yazısına devam et