TBHKDF Genel Kurulu Karamürsel’de toplandı

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonumuzun 5. Olağan Genel Kurulu, Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Kültür Yardımlaşma Derneği’nin ev sahipliğinde Karamürsel’de toplandı. Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki toplantıda tek liste ile seçime gidildi. TBHKDF Başkanı Muzaffer Güneş görevini Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Kültür Yardımlaşma Derneği Önceki Dönem Başkanı Ahmet Utaş’a devretti.

Bosna Hersek Fahri Konsolosu Ahmet Kemal Baysak, “Federasyon genel kurulumuzun yapıldığı salonun düzeni, salonun bezendiği afiş, pankart ve benzeri görselllerin muntazamlığı, federasyonumuz ve Karamürsel derneğimizin tanıtımı açısından son derece önemliydi. Karamürsel Dernek Başkanımız Sedat Çınar ve önceki dernek başkanımız Ahmet Utaş ile çalışma arkadaşlarına gösterdikleri özen ve sağladıkları düzen nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.
Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a da derneğimize verdikleri destek ve genel kurul çalışmalarının tamamlanmasına kadar yanımızda olmalarından dolayı müteşekkir olduğunu söyleyen Baysak, “Federasyon yönetim, denetim, disiplin kurullarının asil ve yedek üyelikleriyle danışma kuruluna seçilen değerli arkadaşlarımı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.
24 Mart 2013

.

Prıjedor heyetinin konsolosluk ziyareti

Manisa’nın Bosna Hersek’teki kardeş şehri Prijedor’dan gelen heyet 473. Manisa Mesir Festivali’ne katıldı. Bosna Hersek Fahri Konsolosu Ahmet Kemal Baysak, kardeş şehir ilişkilerinin kurulmasından bu yana festivale aralıksız katılan Prijedor heyetini bu yıl İzmir’e gelişlerinde havaalanında karşıladı. Baysak, Prijedor Belediye Meclis Başkanı Sead Jakupovic, Belediye Meclis Üyeleri Nedad Besic, Vinko Kos, Jovan Lukic, Stefan Stahnek’ten oluşan heyete, ziyaret programı boyunca, İzmir’de ve Manisa’daki temaslar sırasında eşlik etti.

Ahmet Kemal Baysak, Prijedor heyetiyle birlikte Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, il genel meclisi, belediye meclisi üyeleri ve diğer ilgililerle görüşmelerde hazır bulundu. Prijedor heyetine Bosna Hersek Fahri Konsolos Yardımcısı Amel Sijecic ile Sarajevo’dan gelen Bosna Hersekli öğrenci Lejla Brackovic eşlik etti.

Bosna Hersek Fahri Konsolosu Ahmet Kemal Baysak, “Kağıt üstünde kalmayıp karşılıklı ziyaretlerle işlerlik kazandırılan kardeşlik ilişkilerinde kat edilen mesafe ve aldığımız sonuç son derece memnuniyet verici. İki ülke arasında her alanda işbirliğin gelişmesi yolunda sarf edilen çabanın sonuç vermesi bakımından örnek bir kardeşlik ilişkisi olduğunu belirtmeliyim” dedi. 23 Mart 2013

.

TBHKDF Başkanlar Kurulu toplandı

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanlar Kurulu, Sefaköy Çağdaş Bosna Sancak Dayanışma Eğitim Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde İstanbul’da toplandı. Toplantıda Bosna Hersek Fahri Konsolosu, TBHKDF Kurucusu ve Onursal Başkanı Ahmet Kemal Baysak, TBHKDF Başkanı Muzaffer Güneş, TBHKDF Önceki Dönem Başkanı Cemal Şenel, TBHKDF Genel Sekreteri Muharrem Baysak’ın yanı sıra Adapazarı Bosna Hersekliler Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Behiye Çark, Aydın Boşnakları Kültür-Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Mergen, Balkaya Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Alaattin Akgül, Biga Bosna Hersek Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Yavuz, Burhaniye Rumeli ve Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Süleyman Eruzunlar, Bursa Bosna Sancak Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Mehmet Başdar, Çakmaklı Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Barış, Fevziye Köyü Bosna Hersek Sancak Karadağ Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Necmi Ocak, Karacabey Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kenan Gündem, Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Sedat Çınar, Sefaköy Çağdaş Bosna Sancak Dayanışma Eğitim Kültür Derneği Başkanı Salih Hacıoğlu, Serdivan Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Süzek, Turgutlu Bosna Hersek Türkleri Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Muharrem Baysak, Urla Bosna Sancak Karadağ Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fehim Didin, başkan vekili ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıda, 24 Mart 2013 günü Karamürsel’de yapılacak genel kurula ilişkin hazırlıklar ele alındı. TBHKDF Başkanı Muzaffer Güneş, federasyon başkanlığının bir bayrak yarışı olduğunu belirterek gururla taşıdığı federasyon bayrağını Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Kültür Yardımlaşma Derneği Geçen Dönem Başkanı Ahmet Utaş’a devretmekten mutluluk duyacağını söyledi.

Federasyon üyesi derneklerin yöneticileri ve üyeleri, başkanlar kurulu toplantısından bir gün önce, Sefaköy Çağdaş Bosna Sancak Dayanışma Eğitim Kültür Derneği’nin coşkulu dayanışma gecesinde bir araya geldi. Bosna Hersek Fahri Konsolosu, TBHKDF Kurucusu ve Onursal Başkanı Ahmet Kemal Baysak, gecenin yapıldığı salonun hazırlanış biçiminin, görsel gereçlerle donatılmasının, gerek derneğimiz gerekse federasyonumuz için yüz ağartıcı, örnek alınacak güzel bir düzenleme olduğunus öyledi. Baysak, “Gösterdiği dikkat ve duyarlılık için Salih Hacıoğlu’nu ve çalışma arkadaşlarını kutluyoru” dedi.
03 Mart 2013

.