Vali Yardımcısı Zülküf Dağlı’nın ziyareti

İzmir Vali Yardımcısı Sayın Zülküf Dağlı, Bosna Hersek Fahri Konsolosluğu’nu ziyaret ederek Fahri Konsolos Ahmet Kemal Baysak ile görüştü. Baysak, Dağlı’ya Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu ve konsolosluğun Balkanlar ile her alanda işbirliğinin gelişmesi için yaptığı çalışmalar hakkında bilgi sundu.

Baysak, İzmir Vali Yardımcısı Zülküf Dağlı’ya Doç. Dr. Canol Balkaya’nın İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’da Bosna Hersek Cumhuriyeti’nin ilk cumhurbaşkanı merhum Alija Izetbegovic ile ilgili resim sergisi açmaya ilişkin projesinden söz etti. Ahmet Kemal Baysak, çeşitli bakanlıklardan destek isteyen Sayın Doç. Dr. Balkaya’nın projesine ilişkin dosyayı bir ön yazıyla Sayın Zülküf Dağlı’ya verdi.

Zülküf Dağlı da, İzmir Valisi Sayın Mustafa Cahit Kıraç ile Ankara’ya yapacakları ziyarette dosyayı ilgili makamlara sunacaklarını belirtti. Bosna Hersek Fahri Konsolosu Ahmet Kemal Baysak, İzmir Vali Yardımcısı Zülküf Dağlı’ya ziyareti anısına Bosna Hersek Fahri Konsolosluğu ile Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu’muzun flamalarını verdi. Baysak, Dağlı’ya “Türkiye’deki Boşnaklar” albümü ile “Uştipak’tan Sevdalinkaya Boşnaklar” adlı Türkçe, Boşnakça ve İngilizce hazırlanan kitapları da armağan etti.