Çataltepe Kültür Ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret

03012015-01Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu, Türkiye-Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Kurucusu ve Onursal Başkanı Kemal Baysak, Biga Bosna Hersek Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin geçen dönem başkanı Eşref Temiz, Çakmaklı Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Barış, Çakmaklı Derneğimizin Yönetim Kurulu Üyesi Nurettin Çam ile birlikte Çataltepe Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Baysak, Dernek Başkanı emekli öğretmen Ahmet Sağlam, yönetim kurulu üyeleri Başkan Vekili İsmail Arslan, yönetim kurulu üyeleri Selahattin Akyüz ve İsmail Sağlam ile bir araya geldik.

Ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten Çataltepe Kültür Ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Sağlam, derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sağlam, gençlere dil kursu açtıklarını, bunun başarıyla sürdüğünü, Çataltepe köyünü devamlı ziyaret ederek köylediklerle bir araya geldiklerini belirtti.

Çalışmalarını sürdürdükleri dernek binası ve sosyal tesislerin arsasının belediyeye ait olduğunu anlatan Ahmet Sağlam, yapılacak kentsel dönüşüm ile buradan çıkmaları gerektiğini, büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi. Sağlam, Çanakkale Belediye Başkanı’nın kendilerine dönüşüm sonrası uygun bir yeri tahsis edeceğinin sözünü aldıklarını dile getirdi.

Çakmaklı Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Barış, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek 11 Ocak 2015 Pazar günü saat 12.00’de Aliağa’da yapılacak TBHKDF’nun yönetim kurulu toplantısına davet etti. Barış, Çataltepe Kültür ve Dayanışma Derneği yönetici ve üyelerinin katılmalarından büyük onur duyacaklarını söyledi. 03 Ocak 2015