Foça Trebinje ile kardeş şehir oluyor

2013-07-26Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Bosna Hersek’in Trebinje şehri ile Foça’nın kardeş şehir olmasını sağlayacak olan işlemlerin sürdürülmesi için; Bosna Hersek Fahri Konsolosu A. Kemal Baysak aracılığıyla, Trebinje Belediye Başkanı Slavko Vucurevic’e iletilmek üzere bir mektup kaleme aldı. Belediye Başkanı Gökhan Demirağ tarafından; 23 Temmuz 2013 Salı günü Foça’yı ziyaret eden Bosna Hersek Fahri Konsolosu ve Türkiye-Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Kurucu ve Onursal Başkanı A. Kemal Baysak’a verilen mektupta şöyle denildi:

“Sayın; Slavko Vucurevic
Trebinje Belediye Başkanı
BOSNA HERSEK

Değerli Meslektaşım;

Bosna Hersek Fahri Konsolosu Sayın A. Kemal Baysak’ın 15 Temmuz 2013 Pazartesi günü Belediyenizi ziyareti sırasında sizinle yaptığı görüşmede Türkiye’den bir Belediye ile kardeş şehir olma teklifini olumlu karşıladığınızı öğrenmekten dolayı memnuniyetimi belirtmek istiyorum. Trebinje’ye ait şehir monografisini de almış bulunuyorum.

Kültürel ve tarihi bağlarla dost ve kardeş ülke Bosna Hersek’in Trebinje şehri ile “Kardeş Şehir” olmayı arzuladığımızı bilgilerinize sunuyorum.

Karşılıklı olarak şehirlerimizi tanımamız için sizleri en kısa zamanda Foça Belediyemizde misafirimiz olarak görmek istiyorum. Bu vesile ile kardeş şehir çalışmalarında ilk adımları atmaya başlamış olacağız.

Çalışmalarınızda başarılar dileği ile size, Belediye Meclisinizin değerli üyelerine ve Trebinje Halkına sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”

Gökhan Demirağ
Foça Belediye Başkanı